07.02.2009 14:33 - РЕЗЕРВИТЕ НА ЦСКА БИХА КАЛИАКРА
Автор: paranoid Категория: Спорт
Прочетен: 489 Коментари: 0 Гласове:
0

image

Отборът на ЦСКА постигна нова победа в поредната си контролна среща преди началото на пролетния дял на шампионата.

Шампионите, които днес бяха в доста експериментален състав, се наложиха с 2:1 над Калиакра Каварна. Головете за армейците вкараха бранителят Ели Маркес и исландският нападател Гардар Гунлаугсон, а за Калиакра точен бе Иван Караджов.

Наставникът на „червените” Димитър Пенев заложи днес изцяло на футболисти, които по-рядко попадат в титулярния състав и такива, които все още се намират на пробен период в тима.

Двубоят започна с лек домакински натиск, който обаче не доведе до сериозни положения пред вратаря Беконо. Постепенно футболистите на ЦСКА изравниха играта и на свой ред създадоха няколко интересни ситуации пред противниковата врата.

Добри положения за гол през първата част пропиля Херман Пиетробон, който обаче не съумя да преодолее стража на домакините Добрев.

И трите гола в мача паднаха през вторите 45 минути. Исландецът Гунлаугсон изработи първото попадение за „червените” в 54-ата минута, когато изведе прекрасно в наказателното поле Ели Маркес, а бранителя с бомбен шут не остави шансове на вратаря.

Футболистите на Калиакра се опитаха бързо да върнат гола, но набезите им стигнаха само до няколко поредни корнера пред влезлия на почивката вратар Караджов. В 73-ата минута дойде и второто попадение за ЦСКА. Този път негов автор бе самият Гунлаугсон. Исландецът засече центриране от корнер, топката се отби в тялото на защитник, но при добавката нападателят не сгреши.

Четири минути преди края домакините успяха да намалят чрез Иван Караджов, който изведен сам срещу съименника си на вратата на „червените” вкара за 1:2.