28.08.2009 12:14 - ЦСКА ВЛЕЗЕ ТРИУМФАЛНО В ГРУПИТЕ НА ЛИГА ЕВРОПА
Автор: paranoid Категория: Спорт
Прочетен: 1453 Коментари: 1 Гласове:
1

image

ЦСКА влезе триумфално в груповата фаза на Лига Европа, след като победи с 2:1 Динамо Москва в мача реванш от плейофа на Лига Европа, който се играе на Арена Химки в руската столица.

ЦСКА започна добре мача и първи имаше възможност да поведе, след като в 3-та минута Маркиньос стреля опасно от пряк свободен удар, след което Габулов успя трудно да избие топката.

В 7-та минута Спас Делев получи хубав пас в наказателното поле на Динамо Москва и стреля право във вратаря Габулов. Домакините поведоха в 10-та минута, когато след добър пробив Кирил Комбаров центрира в наказателното поле на ЦСКА, където Александър Кержаков бе оставен непокрит и засече топката с глава и я прати в мрежата на безпомощния Иван Караджов. Само четири по-късно в 14-та минута Йордан Тодоров намери с чудесно центриране Спас Делев в наказателното поле на Динамо Москва и той с глава прати топката в мрежата на Габулов за 1:1. Бразилският полузащитник на ЦСКА Маркиньос бе принудително сменен от Тодор Тимонов в 21-та минута, когато получи контузия. В 30-та минута Спас Делев премина през трима футболисти на Динамо Москва и намери непокрития Йордан Тодоров, който сам срещу Габулов стреля в аут. Шест минути по-късно Кирил Комбаров бе изведен в добра позиция и стреля опасно, но Иван Караджов успя да чудесен рефлекс да избие топката в корнер. ЦСКА можеше да поведе в резултата в 42-та минута, когато след центриране в наказателното поле на Динамо Йордан Тодоров стреля с глава, но Габулов улови топката малко пред гол линията. В началото на второто полувреме домакините натиснаха своя съперник и стигнаха до няколко опасности пред Иван Караджов. В 55-та минута Иван Стоянов центрира в наказателното поле на Динамо Москва, където Иван Иванов засече топката с глава и я прати в долния ляв ъгъл на вратата на Габулов за 1:2. Последва много силна игра на ЦСКА и в 60-та минута Йордан Тодоров изведе много добре Спас Делев, който нахлу в наказателното поле на Динамо и стреля, но Габулов се разтегна и да спаси. Контраатаките на ЦСКА до края на мача бяха много опасни и в 69-та минута Йордан Минев подаде към Йордан Тодоров, който се обърна и стреля, но слабо и Габулов улови топката. В 79-та минута Коста Янев стреля много добре от около 35 метра, след което Габулов показа рефлекс и изби топката. Три минути по-късно Делев нахлу в наказателното поле на Динамо, след което подаде на Коста Янев, а той продължи към Морозс, който стреля от границата на наказателното поле на домакините, но Габулов боксира топката в корнер. Така ЦСКА стана вторият български отбор, който ще участва в груповата фаза на Лига Европа заедно с Левски.